Мора да се видат Определување

Трговски саем

Една од најголемите меѓународни трговски изложби за мебел во Кина.

Тој ги обединува индустриските професионалци, производителите, трговците на мало, дизајнерите, увозниците и добавувачите.

365 дена тргување и изложба за одржување на свежина на вашиот бизнис и перспектива.

 

 

 

 

 

 • Премиер брендови на изложба Премиер брендови на изложба
 • Бизнис и вмрежување Бизнис и вмрежување
 • 365 дена тргување и изложба 365 дена тргување и изложба

МАРКИ

 • ДАаЗ

  ДАаЗ

  Од своето основање во 2013 година, DAaZ отсекогаш бил посветен на создавање простори за живеење кои ги смируваат умот и телото.Како креатор на мебел, DAaZ создава приватен простор како уметничка галерија за своите корисници.

 • BASHA HOME Познатиот бренд за мебел

  BASHA HOME Познатиот бренд за мебел

  Основана во 2004 година, брендот BASHA HOME ја објави серијата Classic Heritage во 2009 година, серијата Artistic Master во 2014 година, потпишан со италијански партнери од мермер во 2016 година;3D CNC технологија за резбање иновации во металната технологија во 2017 година, и формиран комитет за развој на производи;ја објави серијата Urban Impressions…

 • Познатиот бренд за мебел DeRUCCI софа

  Познатиот бренд за мебел DeRUCCI софа

  Досега, беше откриено дека развојот на софите DeRUCCI има CALIAITALIA, DeRUCCI |CALIASOFART, „DeRUCCI кожена серија на софи“, „Уметничка серија на софи DeRUCCI“, „модерна серија на софи DeRUCCI“, „функционална серија на софи DeRUCCI“ две марки од шест серии, продажните места на компанијата низ целата земја, производот е…

 • Промодерен

  Промодерен

  Промодерен бренд е основан во 2017 година. Следи свој стил на дизајн кој е авангарден, а сепак класичен.Одржува постојано истражување на меѓународни модерни решенија за простор за живеење за да обезбеди ...
 • Поезија

  Поезија

  POESY е бренд за мебел од висока класа, основан во 2013 година, што е домашно претпријатие кое интегрира дизајн, истражување и развој, производство и продажба.Седиштето на POESY се наоѓа во Лонѓа...
 • Мода мансарда

  Мода мансарда

  MODALOFT е висококвалитетен модерен интегриран бренд за мебел под Dongguan Baida Bonn Furniture Co., Ltd. Компанијата формираше производствена база во Houjie, Dongguan во 2010 година, со стандарден Ger...
 • Гербрси

  Гербрси

  Вовед на бренд China Gerbrsi е основана во 2008 година, со стандардна модерна фабрика лоцирана во Longjiang, Shunde.Тоа е претпријатие за производство на мебел што интегрира истражување и развој...
 • COOC

  COOC

  Основана во 2012 година, COOC Furniture е со седиште во Фошан Основана во 2012 година, COOC Furniture е со седиште во Фошан, Кина и се придржува до филозофијата на брендот „дизајн за млади.Р...
 • LANGQIN Домашен познат бренд за мебел

  LANGQIN Домашен познат бренд за мебел

  LANGQIN Home воведува производствена опрема од USG Германија, има десетици центри за обработка на CNC, учи напредно управување со искуство и воведува систем за контрола на квалитетот далеку над просечното ниво на индустријата.LANGQIN Home секогаш го поддржува производствениот дух на „квалитетен живот, продолжете да се подобрувате…

 • Познатиот бренд за мебел за домот COOMO

  Познатиот бренд за мебел за домот COOMO

  Компанијата има повеќе од 2000 продавници дома и во странство и има воспоставено покомплетна и развиена маркетинг мрежа, а нејзините производи се извезуваат и во Европа, Америка, Југоисточна Азија, Блискиот Исток и други делови од светот.Компанијата ќе создаде прекрасен, удобен и хармоничен дом…

 • CBD дома Познат бренд на мебел

  CBD дома Познат бренд на мебел

  CBD Furniture главно се занимава со истражување и развој, дизајн, производство и продажба на тапациран мебел од средна и висока класа, мебел од дрво и помошни производи, обезбедувајќи еднократни решенија за опремување на домот за клиентите.Нејзината продажна мрежа покрива повеќе од 20 земји низ…

 • Домашен познат бренд за мебел

  Домашен познат бренд за мебел

  Основана во 1988 година, Yangchen A Home Group е голема мултинационална група за мебел која интегрира дизајн и развој, производство, онлајн и офлајн продажба, директна и канална продажба, испорака на...

Настани

 • ШТО Е ВАШЕТО УЧЕСТВО ВО DDW 2023 ...

  слика14009167
 • Кинеско-италијанска куќа за внатрешен дизајн Coopera...

  Меѓународниот познат саем за мебел (Донггуан) промовираше длабинска размена меѓу кинеските и странските индустрии и дијалозите меѓу владата и претпријатијата, поканувајќи ги меѓународните деловни асоцијации да разменат идеи.Учеството на претседателот на италијанската асоцијација за индустриски дизајн,...

  Кинеско-италијанска соработка за внатрешен дизајн на домови-2
 • Состанок за деловен натпревар ( За купување во странство...

  Како највредна изложба во однос на вредноста на трансакцијата, Меѓународниот познат саем за мебел (Донггуан) активно организираше состаноци за склопување на понудата и побарувачката (сесии во странство) во контекст на новите можности на меѓународниот пазар во 2023 година. Настанот се совпадна и ги поврза домашните ж. .

  Состанок за деловен натпревар
 • Конкурс за професионален дизајн

  Барате најсилни дизајнерски таленти во Dongguan – професионален натпревар за дизајн чија цел е да го промовира развојот на индустријата, да негува млади дизајнери и професионалци во индустријата и да им обезбеди платформа за да ги покажат своите таленти, да ги остварат своите соништа и да ја подобрат својата личност...

  Конкурс за професионален дизајн (1)
 • Награда Златно едро

  Во 2021 година, Меѓународната недела на дизајн во Dongguan ја лансираше „Наградата Златно едро – Годишен избор на модели за домашна индустрија во Кина“, кој беше именуван по симболот „едрилица“ на авенијата за мебел Houjie, што имплицира дека домашната индустрија ќе има непречен и просперитетен развој. .

  Награда Златно едро
 • Меѓународен мега кластер за мебел

  Кинеската асоцијација за мебел и Општинската народна влада на Донгуан ќе соработуваат за да основаат „Меѓународен мега кластер за индустрија за мебел“ и ќе поканат извонредни претставници на кластерот за мебел и индустриски елити од целиот свет да споделат искуства и да разговараат за трендовите....

  Мега кластер за мебел-1